Yoast SEO Premium (for WordPress) - en to nb_NO translation catalogue (176 entries)

en: %1$s description
nb_NO: %1$s beskrivelse

en: %1$s detected that you deleted a post. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
nb_NO: %1$s har oppdaget at du har slettet et innlegg. Du kan enten: %2$s Jeg vet ikke hva jeg skal gjøre? %3$s Les dette innlegget %4$s.

en: %1$s detected that you deleted a term. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
nb_NO: %1$s oppdaget at du har slettet et begrep. Du kan enten: %2$s Vet du ikke hva du skal gjøre? %3$s Les dette innlegget %4$s.

en: %1$s detected that you moved a post (%5$s) to the trash. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post%4$s.
nb_NO: %1$s har oppdaget at du flyttet et innlegg til papirkurven. Du kan enten: %2$s Vet ikke hva jeg skal gjøre? %3$s Les dette innlegget %4$s.

en: %1$s editor
nb_NO: %1$s redigerer

en: %1$s image
nb_NO: %1$s bilde

en: %1$s preview
nb_NO: %1$s forhåndsvisning

en: %1$s title
nb_NO: %1$s tittel

en: %1$s will be redirected to %2$s. Maybe it's worth considering to create a direct redirect to %2$s.
nb_NO: %1$s vil bli videresendt til %2$s. Kanskje det burde opprettes en direkte viderekobling til %2$s.

en: %s can generate redirect files that can be included in your website web server configuration. If you choose this option the PHP redirects will be disabled. Only check this option if you know what you are doing!
nb_NO: %s kan generere omdirigerte filer som kan inkluderes i ditt nettsted web server konfigurasjonen . Hvis du velger dette alternativet PHP omdirigeringene vil bli deaktivert. Bare sjekk dette alternativet hvis du vet hva du gjør!

en: %s internal linking
nb_NO: %s intern lenking

en: 'Orphaned content' refers to %1$s that have no inbound links, consider adding links towards these %1$s. %2$s
nb_NO: 'Foreldreløst innhold' refererer til %1$s som ikke har inngående lenker, vurder å peke lenker til disse %1$s. %2$s

en: (no title)
nb_NO: (ingen tittel)

en: 301 Moved Permanently
nb_NO: 301 Flyttet permanent.

en: 302 Found
nb_NO: 301 Funnet

en: 307 Temporary Redirect
nb_NO: 307 Midlertidig videresendt

en: 410 Content Deleted
nb_NO: 410 Innholdet er slettet

en: 410 Redirect created from %1$s!
nb_NO: 410-videresending opprettet fra %1$s!

en: 451 Unavailable For Legal Reasons
nb_NO: 451 Utilgjengelig på grunn av juridiske årsaker

en: Add Redirect
nb_NO: Legg til videresending

en: Add custom fields to page analysis
nb_NO: Legg egendefinerte felt til sideanalyse

en: Add new prominent word
nb_NO: Legg til et nytt fremtredende ord

en: Add or remove prominent words
nb_NO: Legg til eller fjern fremstående ord

en: Add related keyphrase
nb_NO: Legg til en relatert nøkkelfrase

en: All prominent words
nb_NO: Alle fremtredende ord

en: Analysis results
nb_NO: Analyseresultater

en: Analyze your content
nb_NO: Analysere innholdet ditt

en: As you're on Apache, you should add the following include to the website httpd config file:
nb_NO: Siden du bruker Apache, burde du inkludere følgende i konfigurasjonsfilen for nettstedet:

en: As you're on Nginx, you should add the following include to the Nginx config file:
nb_NO: Siden du bruker Nginx, skal du inkludere følgende i Nginx konfigurasjonsfilen:

en: By
nb_NO: av

en: By default we write the redirects to your %s file, check this if you want the redirects written to a separate file. Only check this option if you know what you are doing!
nb_NO: Som standard skriver vi omdirigeringene til filen %s. Kryss av her hvis du vil at omdirigeringene skal skrives til en separat fil. Bare kryss av dette valget hvis du vet hva du gjør!

en: Calculation completed.
nb_NO: Beregning fullført.

en: Calculation in progress...
nb_NO: Beregning pågår...

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Choose from the most used
nb_NO: Velg fra de mest brukte

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Create Redirect
nb_NO: Opprett omdirigering

en: Create redirect
nb_NO: Opprett videresending

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit %1$s preview
nb_NO: Rediger %1$s forhåndsvisning

en: Edit prominent word
nb_NO: Rediger fremtredende ord

en: Edit redirect
nb_NO: Rediger omdirigering

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: Enter a related keyphrase to calculate the SEO score
nb_NO: Skriv inn en relatert nøkkelfrase for å kalkulere SEO poeng

en: Enter redirects to import
nb_NO: Skriv inn viderekoblingene som skal importeres

en: Error while saving this redirect
nb_NO: En feil oppsto under lagring av denne videresendingen

en: Error: a redirect for this URL already exists
nb_NO: Feil: en viderkobling for denne nettadressen finnes allerede

en: Everything is already indexed. There is no need to recalculate anything.
nb_NO: Alt er allreede indeksert, det er ikke nødvendig å beregne noe.

en: Export SEO title
nb_NO: Eksporter SEO-tittel

en: Export keyphrase scores
nb_NO: Eksporter poeng for nøkkelfraser

en: Export keyphrases
nb_NO: Eksporter nøkkelfraser

en: Export meta description
nb_NO: Eksporter metabeskrivelse

en: Generate a separate redirect file
nb_NO: Generer en separat fil for videresendinger

en: Generate internal linking suggestions
nb_NO: Genererer interne link forslag

en: Generating suggestions for %1$s...
nb_NO: Genererer forslag til innlegg...

en: Good job! You've optimized your internal linking suggestions. These suggestions will now appear alongside your content when you are writing or editing a post.
nb_NO: Bra jobba! Du har tatt deg av alle forslagene til intern linking. Disse forslagene vil nå dukke opp ved innholdet ditt når du skriver eller redigerer et innlegg.

en: Help on choosing the perfect keyphrase
nb_NO: Hjelp for å velge en perfekt nøkkelfrase

en: Help on keyphrase synonyms
nb_NO: Hjelp for synonymer til nøkkelfrase

en: Import .htaccess
nb_NO: Importer .htaccess

en: Import from other redirect plugins
nb_NO: Importer fra andre omdirigeringsinnstikk

en: Import from:
nb_NO: Importer fra:

en: Import redirects
nb_NO: Importe viderekoblinger

en: Import redirects from %s
nb_NO: Importer omdirigeringer fra %s

en: Internal linking
nb_NO: Intern linking

en: Internal linking suggestions
nb_NO: Forslag til interne lenker

en: Item %1$s of %2$s analyzed.
nb_NO: Innlegg %1$s av %2$s er analysert.

en: Keyphrase
nb_NO: Nøkkelfrase

en: Limit result set to items that are unindexed.
nb_NO: Begrens resultatsett til elementer som ikke er indeksert.

en: Link suggestions
nb_NO: Koblingsforslag

en: Make it serve a 410 Content Deleted header
nb_NO: La det vise en 410 "Innholdet er slettet"-header.

en: Mark as fixed:
nb_NO: Marker som løst:

en: Mark this issue as fixed in %1$s.
nb_NO: Merk dette probemet som løst i %1$s.

en: Modify your %1$s description by editing it right here
nb_NO: Endre %1$s beskrivelsen din ved å redigere den her

en: New URL
nb_NO: Ny URL

en: New URL:
nb_NO: Ny nettadresse:

en: New prominent word
nb_NO: Nytt fremtredende ord

en: New type can't be empty.
nb_NO: Ny type kan ikke være tom.

en: No prominent words
nb_NO: Ingen fremstående ord

en: Not Found
nb_NO: Ikke funnet

en: Not all the required fields are filled.
nb_NO: Alle nødvendige felter er ikke utfylt.

en: Old URL
nb_NO: Gammel URL

en: Orphaned content
nb_NO: Foreldreløst innhold

en: Plain redirects
nb_NO: Enkle videresendinger

en: Please enter the new URL for %s
nb_NO: Vennligst legg inn den nye URLen for %s

en: Please provide a %1$s description by editing the snippet below.
nb_NO: Vennligst oppgi en %1$s beskrivelse ved å redigere tekstutdraget under

en: Please provide a %1$s title by editing the snippet below.
nb_NO: Vennligst oppgi en %1$s tittel ved å redigere tekstutdraget under.

en: Please select an image by clicking here
nb_NO: Vennligst velg et bilde ved å klikke her

en: Popular prominent words
nb_NO: Populære fremtredende ord

en: Prominent words
nb_NO: Fremstående ord

en: Prominent words list
nb_NO: Fremstående ord liste

en: Prominent words list navigation
nb_NO: Fremstående ord listenavigering

en: Read more about how internal linking can improve your site structure.
nb_NO: Les mer om hvordan intern linking kan forbedre sidens struktur.

en: Read more about how the insights can help you improve your content.
nb_NO: Les mer om hvordan innsikten kan hjelpe deg forbedre innholdet ditt.

en: Redirect added.
nb_NO: Omdirigering lagt til.

en: Redirect created from %1$s to %2$s!
nb_NO: Omdirigering opprettet fra %1$s til %2$s!

en: Redirect deleted.
nb_NO: Omdirigering slettet.

en: Redirect it to another URL
nb_NO: Omdiriger til en annen URL

en: Redirect method
nb_NO: Videresendingsmetode

en: Redirect this broken URL and fix the error
nb_NO: Viderekoble denne ødelagte nettadressen og fiks feilen

en: Redirect updated.
nb_NO: Omdirigering oppdatert.

en: Redirection
nb_NO: Viderekobling

en: Redirects
nb_NO: Videresendinger

en: Redirects per page
nb_NO: Viderekoblinger per side

en: Redirects settings
nb_NO: Innstillinger for videresending

en: Regex Redirects
nb_NO: RegEx-videresendinger

en: Regular Expression
nb_NO: Regulært uttrykk

en: Regular Expression (regex) Redirects are extremely powerful redirects. You should only use them if you know what you are doing. %1$sRead more about regex redirects on our knowledge base%2$s.
nb_NO: Regular Expressions (regex) Redirects er en ekstremt kraftfull omdirigering. Du bør bare bruke dem hvis du er sikker på hva du gjør. %1$s Les mer om regex omdirigering i vår kunnskapsbase%2$s

en: Regular Expression redirects
nb_NO: RegEx-videresendinger

en: Related keyphrase
nb_NO: Relatert nøkkelfrase

en: Remove image
nb_NO: Fjern bilde

en: Safe Redirect Manager
nb_NO: Sikker omdirigerings behandler

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Save anyway
nb_NO: Lagre uansett

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search prominent words
nb_NO: Søk fremtredende ord

en: Select this redirect
nb_NO: Velg denne viderekoblingen

en: Separate prominent words with commas
nb_NO: Separer fremstående ord med kommaer

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Show information about Facebook description
nb_NO: Vis informasjon om Facebook-beskrivelse

en: Show information about Facebook image
nb_NO: Vis informasjon om Facebook-bilde

en: Show information about Facebook title
nb_NO: Vis informasjon om Facebook-tittel

en: Show information about Twitter description
nb_NO: Vis informasjon om Twitter-beskrivelse

en: Show information about Twitter image
nb_NO: Vis informasjon om Twitter-bilde

en: Show information about Twitter title
nb_NO: Vis informasjon om Twitter-tittel

en: Simple 301 Redirects
nb_NO: Enkle 301 viderekoblinger

en: Synonyms
nb_NO: Synonymer

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Prominent words
nb_NO: Fremstående ord

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Prominent word
nb_NO: Fremstående ord

en: The Insights section in our metabox shows you useful data about your content, like what words you use most often.
nb_NO: Innsikt-seksjonen i metaboksen viser deg nyttig data om innholdet ditt, som hvilke ord du bruker oftest.

en: The Regular Expression field can't be empty.
nb_NO: Feltet for regulært uttrykk kan ikke være tomt.

en: The URL you are redirecting to seems to return a %1$s status. You might want to check if the target can be reached manually before saving.
nb_NO: Nettadressen du viderekobler ser ut til å returnere til en %1$s status. Du vil kanskje sjekke om målet kan nås manuelt før du lagrer.

en: The URL you entered could not be resolved.
nb_NO: Nettadressen du skrev inn virker ikke.

en: The URL you entered returned a HTTP code different than 200(OK). The received HTTP code is %1$s.
nb_NO: Nettadressen du skrev returnerte HTTP-koden annerledes enn 200(OK). Den mottatte HTTP-koden er %1$s .

en: The given image url cannot be loaded
nb_NO: Oppgitt nettadresse for bilde kan ikke lastes

en: The image you selected is too small for %1$s
nb_NO: Bilde du valgte er for lite for %1$s

en: The link suggestions metabox contains a list of posts on your blog with similar content that might be interesting to link to.
nb_NO: Koblingsforslag delen inneholder en liste over innlegg på bloggen din med lignende innhold som kan være interessant å koble til.

en: The new URL field can't be empty.
nb_NO: Feltet for ny nettadresse kan ikke være tomt.

en: The old URL already exists as a redirect.
nb_NO: Den gamle nettadressen eksisterer allerede som en viderekobling

en: The old URL field can't be empty.
nb_NO: Feltet for gammel nettadesse kan ikke være tomt.

en: The redirect type is the HTTP response code sent to the browser telling the browser what type of redirect is served. %1$sLearn more about redirect types%2$s.
nb_NO: Type-omdirigering er HTTP responskoden som sendes til nettleseren og forteller nettleseren hvilken type omdirigering som blir servert. %1$sLær mer om type-omdirigering%2$s.

en: The redirect was added successfully.
nb_NO: Omdirigeringen er lagt til

en: The redirect was deleted successfully.
nb_NO: viderekoblingen er slettet

en: The redirect was updated successfully.
nb_NO: Omdirigeringen er oppdatert

en: The redirect you are trying to save will create a redirect loop. This means there probably already exists a redirect that points to the origin of the redirect you are trying to save
nb_NO: Videresendingen du prøver å lagre vil skape en videresendingssløyfe. Dette betyr at det sannsynligvis allerede finnes en videresending som peker til opprinnelsen av videresendingen du prøver å lagre

en: This is an example title - edit by clicking here
nb_NO: Dette er et titteleksempel  - rediger ved å klikke her

en: Unknown error. Failed to create redirect.
nb_NO: Ukjent feil. Kunne ikke opprette omdirigering.

en: Unknown error. Failed to update redirect.
nb_NO: Ukjent feil. Kunne ikke oppdatere omdirigering.

en: Update Redirect
nb_NO: Oppdater videresending

en: Update prominent word
nb_NO: Oppdater fremtredende ord

en: Upload image
nb_NO: Last opp bilde

en: Use other image
nb_NO: Bruk et annet bilde

en: View prominent word
nb_NO: Se fremstående ord

en: Want to use our internal linking tool? Analyze all the published posts, pages and custom post types to generate internal linking suggestions.
nb_NO: Vil du bruke vårt interne link verktøy? Analyser alle publiserte innlegg og sider for å generere interne link forslag.

en: We are unable to detect an image in your post that is large enough to be displayed on Facebook. We advise you to select a %1$s image that fits the recommended image size.
nb_NO: Vi kan ikke oppdage et bilde i innlegget ditt som er stort nok til å vises på Facebook. Vi råder deg til å velge et %1$s bilde som passer den anbefalte bildestørrelsen.

en: We're unable to create the directory %s
nb_NO: Vi kan ikke skape katalogen %s

en: We're unable to save the redirect file to %s
nb_NO: Vi er ute av stand til å lagre viderekoblingsfilen til %s

en: We're unable to save the redirects to your %s file. Please make the file writable.
nb_NO: Vi kunne ikke lagre omdirigeringene til filen %s. Vennligst gjør filen skrivbar.

en: We're unable to write data to the file %s
nb_NO: Vi kunne ikke skrive data til filen %s

en: Write redirects to the %1$s file. Make sure the %1$s file is writable.
nb_NO: Skriv omdirigeringer til filen %1$s. Vennligst sjekk at filen %1$s er skrivbar.

en: You are already editing a redirect, please finish this one first
nb_NO: Du redigerer allerede en viderekobling, du må fullføre denne først

en: You can copy the contents of any %1$s file in here, and it will import the redirects into %2$s.
nb_NO: Du kan kopiere innholdet i en hvilken som helst %1$s fil her, og den vil importere omdirigeringer til %2$s.

en: You can't redirect a URL to itself.
nb_NO: Du kan ikke omdirigere en URL til seg selv.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the redirect.
nb_NO: Du trenger ikke å lage en viderekobling til nettadressen %1$s fordi en viderekobling allerede eksisterer. Hvis dette er greit at du kan merke dette problemet som løst. Hvis ikke, kan du gå til viderekoblings siden og endre viderekoblingen

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. The existing redirect points to %2$s. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the target URL.
nb_NO: Du trenger ikke å lage en viderkobling til nettadressen %1$s fordi en viderkoblingen allerede eksisterer. Den eksisterende viderkoblingen peker til %2$s. Hvis dette er greit kan du merke dette problemet som løst. Hvis ikke, kan du gå til viderkoblings siden og endre nettadressen.

en: You have unsaved redirects, are you sure you want to leave?
nb_NO: Du har videresendinger som ikke er lagret, er du sikker på at du vil forlate siden?

en: You haven’t activated your %s subscription yet! This means you are {{bold}}missing out on features you paid for{{/bold}}, so {{link}}activate your subscription now{{/link}}!
nb_NO: Du har ikke aktivert %s subscription ennå! Det betyr at du {{bold}}ikke får funksjonene du har betalt for{{/bold}}, {{link}}aktiver lisensen din nå{{/link}}!

en: You need to analyze your posts and/or pages in order to receive the best %1$slink suggestions%2$s.
    
    					%3$sAnalyze the content%4$s to generate the missing link suggestions.
nb_NO: Du må analysere dine innlegg og/eller sider for å få de beste %1$slink forslag%2$s.
    
    					%3$sAnalyser innholdet%4$s for å generere de manglende link forslagene.

en: You're redirecting to a target that returns a 301 HTTP code (permanently moved). Make sure the target you specify is directly reachable.
nb_NO: Du videresender til en adresse som returnerer en 301 HTTP-kode (flyttet permanent). Pass på at adressen du oppgir er direkte tilgjengelig .

en: Your redirect is missing the subdirectory where WordPress is installed in. This will result in a redirect that won't work. Make sure the redirect starts with %1$s
nb_NO: Viderekoblingen din mangler underkatalogen hvor WordPress er installert. Dette vil resultere i en viderekobling som ikke vil virke. Forsikre deg om at viderekoblingen starter med %1$s

en: keyphrase
nb_NO: nøkkelfrase

en: keyphrase score
nb_NO: nøkkelfrase poeng

[ctx: post_type of a post or the taxonomy of a term]
en: type
nb_NO: skriv

en: seo title
nb_NO: seo tittel

en: title
nb_NO: Tittel
